We wtorek, 24 maja, uczniowie „siódemki" (20 osób) odwiedzili Muzułmańskie Centrum Kulturalno – Oświatowe we Wrocławiu przy ulicy Kasprowicza.

Towarzyszyli im: p. Bożena Rośkiewicz – nauczycielka języka niemieckiego i koordynatorka projektu "Say NO to indifference. Refugees and migrants in Europe" oraz dyrektor szkoły, p. Leszek Duszyński.

Zebrani wysłuchali wykładu pana Alego Abu Issy, poświęconego religii i kulturze islamu. Gospodarz zwracał uwagę na różnorodność religii muzułamańskiej, w zależności od kraju, w którym jest wyznawana (dotyczy to nie tylko krajów arabskich), od stopnia ortodoksji, a, co za tym idzie, na różnice kulturowe, społeczne i polityczne wśród poszczególnych grup wyznających islam. Odpowiadał też na liczne i bardzo ciekawe pytania zadawane przez uczniów. Ze spotkania z panem Alim Abu Issą uczniowie wyszli bogatsi w wiedzę o religii i kulturze, która jest często postrzegana z nieufnością, co wynika z niewiedzy i (nie)myślenia stereotypami. Mimo różnic, wiele nas - chrześcijan łączy z wyznawcami islamu, trzeba tylko umieć (i chcieć) wiedzieć o sobie więcej i odrzucić to, co dzieli.

Po wykładzie i dyskusji uczniowie odwiedzili meczet, gdzie byli świadkami modlitwy zgromadzonych tam wiernych.

Takie spotkania, jak przedstawione powyżej, pomagają młodym ludziom lepiej zrozumieć otaczający ich świat i przyczyniają się do pomnożenia dobra wśród ludzi.