Wrocławskie Przedszkole nr 71 „Chatka Małego Skrzatka" od pięciu lat organizuje Przegląd Twórczości w Języku Niemieckim. Tegoroczny Przegląd odbył się 19 kwietnia 2016 w Centrum Sztuki IMPART we Wrocławiu.

Piosenki, wiersze i przedstawienia teatralne w języku niemieckim zaprezentowały liczne szkoły i przedszkola z Wrocławia i z całego województwa dolnośląskiego. Podczas prezentacji językowych dzieci i młodzieży nie zabrakło także przedstawicieli reprezentujących: Urząd Miasta, Kuratorium Oświaty we Wrocławiu, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec we Wrocławiu, WCDN, Instytut Goethego, Niemieckie Towarzystwo Kulturalno-Społeczne we Wrocławiu, jak również wielu pedagogów zaangażowanych w promowanie języka niemieckiego.

Naszą Szkołę reprezentowali:

• uczennica klasy 1f - Aleksandra Krzywdzińska, która oczarowała wszystkich widzów piosenką w języku niemieckim „Lass mich los!" z bajki „Kraina lodu"
  • uczniowie klasy 2j – Aleksandra Juszczak, Justyna Janeczko, Patryk Grzelak i Michał Popławski, którzy brawurowo wykonali muzyczno – taneczne show, czyli nietypową, lecz pomysłową lekcję języka niemieckiego - „Die Deutschstunde".

Przy tej okazji chcielibyśmy podziękować bardzo serdecznie księdzu Arkadiuszowi Dąbkowi pracującemu w naszej szkole, który występ uczniów uświetnił wspaniałą grą na perkusji. Piękne podziękowania za gościnny występ otrzymuje również od nas Sebastian Worobiec – uczeń Zespołu Szkól nr 1 we Wrocławiu.

Uczestnicy Przeglądu na zakończenie otrzymali dyplomy i upominki od pana Jarosława Delewskiego - Dyrektora Departamentu Edukacji Urzędu Miejskiego we Wrocławiu.

Uczniom oraz ich opiekunowi – pani Beacie Tadli – Matkowskiej serdecznie gratulujemy!

Zapraszam do lektury sprawozdania z tego wydarzenia ucznia klasy 2j – Patryka Grzelaka tutaj.