29 kwietnia 2016 r. odbyła się uroczystość pożegnania maturzystów, czyli tzw. "ostatni dzwonek".

Spotkanie rozpoczęło się wejściem Pocztu Sztandarowego (uczniowie II I) oraz odśpiewaniem Hymnu Państwowego przez chór szkolny pod dyrekcją Pani Natalii Kozik. W czasie podniosłej i wzruszającej imprezy przygotowanej przez uczniów klasy II I pod kierunkiem Wychowawczyni - Pani Ireny Wikar zebrani Trzecioklasiści, Wychowawcy, Nauczyciele i Rodzice wysłuchali przemówienia Dyrektora Szkoły - Pana Leszka Duszyńskiego (w załączeniu). Słowa pożegnania i podziękowania w imieniu Rodziców wygłosiła Pani Małgorzata Jaszczuk - Surma, natomiast Maturzystka - Kinga Tyczyńska - ustępująca przewodnicząca Samorządu Szkolnego w pięknych słowach, cytując wiersz Zbigniewa Herberta "Przesłanie Pana Cogito", pożegnała Szkołę. Miłe życzenia skierowane do kończących szkołę uczniów wygłosił  nowy przewodniczący Samorządu - Michał Pałka z klasy I H. Uczniowie ze średnią powyżej 5,0 otrzymali złote tarcze z rąk Dyrektora. Pan Dyrektor wręczył też nagrody tym maturzystom, którzy odnieśli sukcesy olimpijskie, sportowe oraz szczególnie wyróżnili się budując pozytywny wizerunek Szkoły (chór, strzelectwo). Nagrody otrzymali też uczniowie, którzy osiągnęli najwyższą średnią w szkole: Katarzyna Kotapska z III E oraz Wojciech Szeląg z III H. Dyrektor podziękował też Rodzicom, a tym najbardziej zasłużonym w pracy na rzecz  LO nr VII wręczył laudacje.

Pięknym i wzruszającym podziękowaniem dla wszystkich nauczycieli za trzyletnią pracę był mini - koncert w wykonaniu uczniów klasy III D - Matyldy Adamus (wiolonczela) i Andrzeja Jakubaszki (pianino) - zagrali oni "Pecco Capricioso" Piotra Czajkowskiego. Na pożegnanie zaśpiewała też Weronika Kozłowiecka (III C). W jej wykonaniu zebrani usłyszeli " Time to say goodbye" Andrea Bocellego.

Po części oficjalnej uczniowie klasy II I wystąpili w urokliwej, mądrej i zarazem wesołej inscenizacji własnego autorstwa, której głównym motywem był przekaz: "jak w rzeczywistości współczesnej naszego Liceum czułby się jego Patron - poeta Krzysztof Kamil Baczyński?" Konkluzja: po pewnym zaskoczeniu - całkiem nieźle! Uzdolnieni artystycznie drugoklasiści (a uroczystość przygotowali wszyscy uczniowie II I) zaśpiewali na zakończenie pieśń, którą pan Dyrektor nazwał Hymnem Szkoły. Po podziękowaniach skierowanych do uczniów (w tym świetnie radzącej sobie pary konferansjerów - Oli i Wojtka, pilnującej ładu Kasi i wszystkich, którzy przyczynili się do pięknego kształtu uroczystości, również " inżynierów" dźwięku, a zwłaszcza Olka Ferenca z II F) oraz do wychowawczyni - Pani Ireny Wikar, zabrzmiał już naprawdę ostatni dzwonek. Zadzwoniła, jak co roku, znana wszystkim uczniom, będąca "dobrym duchem" Szkoły - Pani Danusia. A potem wzruszeni Maturzyści udali się do sal na spotkanie z Wychowawcami, gdzie pożegnaniom nie było końca!

Materiał szkolnej telewizji Baczynski.TV zrealizowany w dniu "ostatniego dzwonka" - tutaj