W dniach 13 - 14 kwietnia 2016 r. jak co roku, w naszej szkole odbyła się akcja pt. "Mogiłę Pradziada Ocal od Zapomnienia", zorganizowana przez nauczycielki historii Panią Grażynę Przybycień oraz Panią Katarzynę Moskwę.

Przez dwa dni uczniowie przynosili ciasta na kiermasz, z którego dochód zostanie przeznaczony na ratowanie mogił na Kresach. W ramach akcji można było również uczestniczyć w zajmujących wykładach z historii, na temat losów dzieci w trakcie okupacji niemieckiej na ziemiach Polski po 1939r., jak i w strefie okupacji ZSRR na wschodzie, gdzie dochodziło do deportacji Polaków na Sybir. Celem, jaki przyświeca serii wykładów, organizowanym podczas akcji jest przede wszystkim PAMIĘĆ, jaką każdy z nas winien jest ofiarom systemów totalitarnych.

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w to wydarzenie przynosząc i kupując wypieki, jednocześnie już teraz zapraszamy do czynnego udziału w przyszłym roku!