Od wielu, wielu lat zainteresowani uczniowie naszej Szkoły wychodzą regularnie do Opery Wrocławskiej na spektakle operowe i baletowe.

Wyjścia edukacyjne do Opery organizuje pani Beata Tadla – Matkowska, nauczycielka języka niemieckiego a zarazem miłośniczka tego gatunku muzycznego.
Cel: uwrażliwienie młodzieży na kulturę, sztukę i piękną muzykę.

W bieżącym roku szkolnym obejrzeliśmy nastepujące spektakle:

• 18.09.2015 - "Chopin" Giacomo Orefice
  • 20.09.2015 - "Raj utracony" Krzysztofa Pendereckiego
  • 18.10.2015 - "Carmen" Georgesa Bizeta
  • 06.12.2015 - "Dziadek do orzechów" Piotra Czajkowskiego
  • 24.01.2016 - "Skrzypek na dachu" / Joseph Stein, Jerry Bock, Sheldon Harnick
  • 06.04.2016 - "Anna Karenina" Rodiona Szczedrina

Uczestnictwo młodych ludzi w przedstawieniach operowych to dla nich za każdym razem ogromne przeżycie. Proszę przeczytać relację ucznia klasy 2j – Miłosza Szczuckiego dotyczącą naszego wyjścia do Opery w dniu 06.04.2016 na spektakl baletowy "Anna Karenina" Rodiona Szczedrina (tutaj)

Na kolejne wyjście do Opery wybieramy się w niedzielę, 08 maja 2016.
Tym razem obejrzymy jedną z najpiękniejszych kompozycji Georgesa Bizeta - „Poławiacze pereł".

18 czerwca 2016 na Stadionie Wrocław odbędzie się przygotowywane przez Operę Wrocławską wielkie widowisko operowe oparte na hiszpańskich tradycjach muzycznych, zatytułowane „Hiszpańska noc z Carmen - zarzuela show". Jest to jedno z wydarzeń organizowanych w ramach Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Spektakl zaplanowano dla kilkudziesięciotysięcznej międzynarodowej publiczności.

Uczniów LO nr VII na pewno tam nie zabraknie!
Chętni uczniowie naszej Szkoły mogą do nas dołączyć. Zapraszamy!