W sobotę, 2 kwietnia 2016 r. od 9:00 do 13:00 (a nawet dłużej), „siódemka" gościła w swym pięknym budynku Gimnazjalistów i ich Rodziców, którzy odwiedzali Szkołę a w niej mnóstwo przygotowanych specjalnie na tę okazję atrakcji.

Wizytę Gości zainicjował dyrektor Liceum – p. Leszek Duszyński, który krótko opowiedział o historii Szkoły i o jej teraźniejszości, zwracając uwagę na realizowaną w niej misję dydaktyczną i wychowawczą oraz na liczne sukcesy osiągane przez uczniów a także na bogactwo oferty edukacyjnej. O tym wszystkim przyszli Uczniowie (tego im serdecznie życzymy) i ich Rodzice mogli przekonać się odwiedzając poszczególne sale i gabinety. W każdym znaleźć mogli coś interesującego dla siebie, a nawet fascynującego. Widowiskowe eksperymenty chemiczne i fizyczne, niezwykłe okazy flory i fauny w pracowni biologicznej, występy uczniów w językach obcych – pouczające i dowcipne, odwiedziny u Sędziego w Soplicowie, tzn. w sali 110, podczas których „Inwokacja" w wersji rap wzbudziła entuzjazm nie tylko najmłodszych widzów, kibicowanie i udział w pokazach sportowo - rekreacyjnych w salach gimnastycznych, wizyty u wolontariuszy i „erasmusowców" oraz wiele innych atrakcji, spowodowały, że atmosfera intelektualnej i artystycznej przygoda była widzialna i słyszalna na długich korytarzach szkoły, a entuzjazm Gości udzielał się uczniom i Nauczycielom, którzy z zapałem prezentowali wszelkie atuty „siódemkowej" Alma Mater!

Drzwi Otwarte były na oścież a walory Szkoły zostały pięknie zaprezentowane dzięki Uczniom i ich Nauczycielom, a przede wszystkim za sprawą Pań: Renaty Myśków – nauczycielki języka polskiego oraz Beaty Wojasiewicz – nauczycielki biologii, które przygotowały i koordynowały całe piękne przedsięwzięcie. Uczennice i Uczniowie z ich klas wychowawczych, czyli z I E (humanistycznej) oraz z II J (biologiczno – chemicznej) pełnili rolę przewodników i pilotów z wielkim profesjonalizmem, taktem i kulturą, wzbudzając jak najlepsze emocje wśród odwiedzających, którzy nie szczędzili słów pochwały i uznania dla tak atrakcyjnie przygotowanej oferty naszego Liceum. Atrakcyjnej i zarazem rzetelnej!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć - tutaj oraz filmu "Język niemiecki na wesoło" - tutaj.