9 marca 2016 o godzinie 6:00 45 uczniów naszej szkoły wyruszyło na wycieczkę do Drezna.

Tematem przewodnim wyjazdu było hasło tegorocznego tygodnia humanistycznego: „Człowiek i jego ciało", dlatego w programie wycieczki było: Muzeum Higieny oraz Galeria Obrazów Starych Mistrzów w Zwingerze. Młodzież była pod ogromnym wrażeniem eksponatów i prezentacji w muzeum. Dużo dała do myślenia uczniom, ale i nauczycielom wystawa poświęcona konsumpcji współczesnego człowieka i zwykłego wyzysku człowieka przez człowieka. Uczniowie zwiedzili również w Zwingerze salon matematyczno-fizyczny i salon z porcelaną. Podczas spaceru po mieście zwiedziliśmy również Hofkirche und Frauenkirche. Pani Agata Rusnak – Kozłowska barwnie opowiadała o malarstwie, architekturze i historii miejsc, które mogliśmy zobaczyć, zwiedzić.
Program wycieczki był bardzo bogaty i urozmaicony. W czasie zwiedzania udało nam się wygospodarować tylko 40 minut na ciepły posiłek tuż przed opuszczeniem miasta.
O godzinie 18.00 zmęczeni, ale pełni wrażeń i wiedzy opuściliśmy Drezno, które w pełni zasługuje na miano perły Saksonii. Do Wrocławia dotarliśmy o godzinie 21.30.
Jakie wrażenia z wycieczki mają uczniowie? Proszę zajrzeć do ich relacji - tutaj.

Organizatorzy: Agata Kozal, Beata Tadla – Matkowska