21 marca w naszej szkole odbyła się III edycja konkursu recytatorskiego uświetniającego Międzynarodowy Dzień Poezji.

Tegoroczny konkurs, którego hasło przewodnie brzmiało „Wiosna... Ach! To Ty!" zorganizowali i przeprowadzili uczniowie klasy I B pod opieką p. Izabeli Chaszczowskiej. Recytacje i występy w kategorii „poezja śpiewana" oceniało jury w składzie: przewodniczący - Dyrektor naszego liceum Pan Leszek Duszyński i Panie Ewa Nowak i Beata Tadla Matkowska – członkinie jury. W kategorii „recytacja" I nagrodę otrzymała Emma Mrochen z kl. I B za brawurowe wykonanie wiersza Adama Mickiewicza „Farys", a wyróżnienie - Agata Kes z kl. I A za pełne wdzięku przedstawienie utworu M. Terlikowskiej „Uwaga! Świeżo malowane". W kategorii „poezja śpiewana" bezapelacyjnie zwyciężył i porwał publiczność duet Piotr Niedźwiecki i Jacek Okrzesa z kl. I B wykonaniem piosenki Edwarda Stachury „Z nim będziesz szczęśliwsza". II miejsce zajął duet żeński Maja Olszańska z kl. III H i Aleksandra Juszczak z kl. II J za piękne wykonanie piosenki „Dokąd przed nią wciąż uciekasz". Zwycięzcy otrzymali nagrody, ci, którzy tym razem nie wygrali – upominki książkowe, a wszyscy uczestnicy konkursu - dyplomy. Nad sprawnym przeprowadzeniem konkursu czuwały Karolina Orda i Ewa Łuszczewska z kl. I B. Wszystkich chętnych do wzięcia udziału w przyszłorocznym święcie poezji już teraz zapraszamy.