W sobotę 27 lutego Grupa Projektowa (składająca się z czterech Uczennic naszego liceum pod kierownictwem Julii Kłonowskiej z kl. II d oraz Kolegi z I Liceum Ogólnokształcącego im. Armii Krajowej w Miliczu), rozpoczęła realizację projektu "Zapomniani Bohaterowie".

Jako pierwsza w ramach wspomnianego projektu odbyła się Gra Miejska, w której uczestniczyli mieszkańcy Wrocławia, jak również reprezentacja Młodzieżowej Rady Miejskiej z Milicza oraz Drużyna Harcerska "Albatros" - wykonując mniej lub bardziej skomplikowane zadania sprawdzające zarówno kondycję fizyczną, jak i umiejętności: uzdatniania wody, podłączania telefonów polowych, tworzenia i korzystania z szyfrów. Ponadto zgłębiano wiedzę o Armii Krajowej i Żołnierzach Niezłomnych. Laureatom Gry Miejskiej zostały wręczone nagrody. Na zakończenie młodzi „Siódemkowicze" przedstawili spektakl poświęcony pamięci Żołnierzy Wyklętych.

W poniedziałek 29 lutego Grupa Projektowa wystąpiła ze wspomnianym przedstawieniem – wyreżyserowanym przez Julię Kłonowską - w Miliczu, dla liczącej ponad 600 osób publiczności. W godzinnym spektaklu zaprezentowali się uczniowie naszej szkoły: Weronika Duńska, Aleksandra Kocik, Ewa Mielczarek, Julia Kłonowska - kl. II d, Joanna Owczarzak, Natalia Kowalik, Wojciech Owsianik - kl. II i, Wiktor Bodnar - kl. II j, Kacper Górny, Przemysław Filipowicz - kl. I g, Łukasz Martowski – kl. I b, Aleksander Ferenc - kl. II f. Występ wspomógł także poprzez grę na perkusji ojciec Arkadiusz Dąbek.

W Dniu Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych 1 marca, spektakl został zaprezentowany w Macierzystej Szkole. Występującym towarzyszył licealista z Milicza. W spektaklu wykorzystano takie piosenki jak: "Major Ponury", "Przysięga", "Walczyk", "Panie Generale", "Mój tata generał", "Partyzant". Gasnące świece symbolicznie wskazywały na odchodzących w dramatycznych okolicznościach - na wieczną wartę - Żołnierzy Niezłomnych. Na zakończenie, Pani Profesor Grażyna Przybycień krótko przybliżyła historię wyboru daty 1 marca jako Narodowego Dnia Pamięci
Żołnierzy Wyklętych.
Projekt o którym mowa, został zrealizowany w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady "Zwolnieni z Teorii". Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie, pomoc w organizacji Gry Miejskiej oraz udział w przedstawieniu.

Zespół projektowy "Zapomniani Bohaterowie"