Ostatnie dni obfitowały w rozmaite wydarzenia niezwykle ważne dla szkolnej społeczności. Miały one wspólnotowy i patriotyczny charakter.

Oto one: w poniedziałek, 29 lutego, w Kuratorium Oświaty we Wrocławiu odbyło się spotkanie Dyrektorów, Nauczycieli i Uczniów ze szkół należących do Dolnośląskiej Rodziny Szkół im. Armii Krajowej i Bohaterów Armii Krajowej. Uroczystość odbyła się z powodu otwarcia wystawy przygotowanej przez Szkołę Podstawową nr 28: " Kobiety w Armii Krajowej". Uczestników przyjął Pan Wicewojewoda Dolnośląski Kamil Krzysztof Zieliński oraz Pani Kurator Beata Pawłowicz. W naszej delegacji uczestniczyli: Pani Profesor Aleksandra Milewicz wraz z uczniami. W tym samym czasie w I LO w Miliczu Grupa Projektowa złożona niemal w całości z Uczennic i Uczniów LO nr VII pod kierunkiem Julii Kłonowskiej z klasy II D wraz z opiekunem ( i perkusistą ) Ojcem Arkadiuszem Dąbkiem przedstawiła (wyreżyserowany przez Julię) spektakl poświęcony pamięci Żołnierzy Wyklętych w dniu Narodowego Święta ku czci Niezłomnych Bohaterów. Ten sam spektakl młodzi "Siódemkowicze" przedstawili w sobotę, 27 lutego, w Liceum Ogólnokształcącym nr 1 we Wrocławiu jako zakończenie tematycznej Gry Miejskiej oraz w Macierzystej Szkole we wtorek , 1 marca. Towarzyszył im Kolega z Milicza (podziękowania!). Opiekunką całego Projektu była Pani Profesor Grażyna Przybycień. Tego dnia odbyły się też oficjalne uroczystości poświęcone Żołnierzom Niezłomnym na Cmentarzu Osobowickim. Uczestniczyła w nich ze Sztandarem Szkoły delegacja uczniowska pod opieką Pani Profesor Aleksandry Milewicz.
W środę, 2 marca, uczniowie klasy I H przedstawili spektakl poświęcony Patronowi naszego Liceum - Krzysztofowi Kamilowi Baczyńskiemu - w 41. rocznicę nadania Szkole imienia tego wielkiego Poety. Opiekunem merytorycznym młodzieży był Pan Profesor Jerzy Jasiński a całość koordynował Wychowawca klasy - Pan Profesor Paweł Dąbrowa - spiritus movens całego pięknego i wzruszającego przedsięwzięcia. Spektakl wyreżyserował uczeń klasy I H - Michał Pałka. Zapraszam do obejrzenia zdjęć - tutaj.
Serdecznie dziękuję Wszystkim, którzy spowodowali, że tak ważne obchody mogły odbyć się zarówno w nasze Szkole jak i poza jej murami. Dziękuję zaangażowanym Uczniom i ich wspaniałym Nauczycielom - Mentorom i Wychowawcom. To ważne, aby pamięć o Bohaterach z przeszłości przetrwała, a przetrwa wtedy, kiedy młodzi ludzie, dumni z własnej historii, będą przekazywać ją przyszłym pokoleniom. Dziękuję!
Leszek Duszyński
Dyrektor LO nr VII im K.K. Baczyńskiego