W 2011 roku, z inicjatywy ustawodawczej Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, zostało uchwalone przez Sejm RP święto - Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Data 1 marca nie jest przypadkowa. Tego dnia w 1951 r. w mokotowskim więzieniu komuniści strzałem w tył głowy zamordowali przywódców IV Zarządu Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość. Tworzyli oni ostatnie kierownictwo ogólnopolskiej konspiracji kontynuującej od 1945 r. dzieło Armii Krajowej.
Żołnierze Wyklęci, Żołnierze Niezłomni skazani przez władzę ludową na niebyt, zapomnienie dzisiaj są przywracani pamięci.
Nasza szkoła również włączyła się w obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
29. lutego Pan Dyrektor Leszek Duszyński oraz uczniowie: Agata Marszałek, Aleksandra Lizner, Kalina Marszałek (I H), Mateusz Ścisły (II E) pod opieką p. A. Milewicz uczestniczyli w spotkaniu Dolnośląskiej Rodziny Szkół im. AK.
W Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim we Wrocławiu otwarto podczas tego spotkania wystawę „Kobiety w Armii Krajowej" . W uroczystości, która odbywała się w Sali Kolumnowej uczestniczyli m.in. wicewojewoda Kamil Zieliński, dolnośląski Kurator Oświaty – Beata Pawłowicz oraz pułkownik Ryszard Filipowicz z Zarządu Okręgu Dolnośląskiego Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej.
Uroczystości uświetnił piękny występ artystyczny w wykonaniu uczniów Gimnazjum Dwujęzycznego w Strzelinie oraz SP 28 we Wrocławiu oraz okolicznościowy wykład dr Wojciecha Trębacza z IPN we Wrocławia dotyczący Żołnierzy Niezłomnych.