Dnia 27 stycznia 2016 roku odbyły się zawody strzeleckie z karabinka pneumatycznego o Puchar Dyrektora LO VII im. K. K. Baczyńskiego we Wrocławiu z okazji Święta Dnia Patrona Szkoły.

Zawody były trzecią rundą międzynarodowej ligi strzeleckiej szkół ponadgimnazjalnych Dolnego Śląska z przyrządów otwartych (muszka – szczerbinka).

Szkołę naszą reprezentowali uczniowie:

1. Szymon Miazek kl. 3f
  2. Sylwia Panek kl. 2i
  3. Dagmara Giebel kl. 1c
  4. Krystian Lasota kl. 1b
  5. Natalia Mazur kl. 1h
  6. Paweł Niedziółka kl. 1h
  7. Piotr Niedziółka kl. 1h
  8. Piotr Niedźwiecki kl. 1b
  9. Maja Micewicz kl. 2i
  10. Małgorzata Piotrowicz kl. 2i

Rywalizacja stała na najwyższym poziomie sportowym. Uczniowie wszystkich szkół bardzo podnieśli swój poziom umiejętności strzeleckich.

Drużyna reprezentująca naszą szkołę po zaciętej rywalizacji odniosła znaczne sukcesy. W klasyfikacji indywidualnej dziewcząt uczennica Sylwia Panek zajęła pierwsze miejsce zdobywając tytuł "Najlepszej Strzelczyni” i została wyróżniona dyplomem, złotym medalem oraz statuetką.

W klasyfikacji indywidualnej chłopców uczeń Szymon Miazek zajął pierwsze miejsce zdobywając tytuł "Najlepszego Strzelca" i został wyróżniony dyplomem, złotym medalem oraz statuetką.

W klasyfikacji drużynowej reprezentacja naszej szkoły zajęła III miejsce i została wyróżniona dyplomem, pucharem i brązowymi medalami.

Nauczyciel EDB