[ O SZKOLE ]

logo LOVII

[ O SZKOLE ]

godło Polski
logo MEN
logo BIP
logo 50 lat

W piątek 22.01.2016 r. odbył się w auli już po raz trzeci Koncert Pieśni Bożonarodzeniowych.                                                                        

Zainicjował go o. Andrzej Kulczycki pracujący kiedyś w naszej szkole, a obecnie przebywający na misjach w Uzbekistanie. Kontynuujemy to piękne dzieło. Uczniowie chętnie zaangażowali się w przygotowania.

Dyrektor Szkoły – Pan Leszek Duszyński zwrócił uwagę na sens wielokulturowości, polegającej na uświadomieniu sobie wspólnych korzeni i chrześcijańskiego dziedzictwa, czego świadectwem są właśnie kolędy i pieśni o tematyce bożonarodzeniowej – zarówno te poważne i melancholijne, skłaniające do zadumy, jak i te pogodne czy wręcz żartobliwe.

Różne narody i języki łączy właśnie dziedzictwo chrześcijańskie i  to jest największa wartość, którą winniśmy kultywować, również przez śpiew.

Uczniowie z różnych klas wystąpili solo, w grupach, a niektóre klasy w całości. Po raz kolejny mogliśmy przekonać się, jak bardzo muzycznie utalentowana młodzież uczęszcza do naszego liceum. Zaprezentowane były utwory w różnych językach na okoliczność czasu Bożego Narodzenia i Nowego Roku.

Jako pierwszy wystąpił szkolny chór pod dyrekcją Pani Natalii Kozik, wykonując : "Gaudete", "Bóg się rodzi", "Szczedrik" – ukraińską pieśń noworoczną oraz "White Christmas". Szkolna schola natomiast zaśpiewała "Mary did you know" i "Znak pokoju". Uczennicom towarzyszył zespół muzyczny, a jednym z członków tego ensamblu był franciszkanin – Ojciec Arkadiusz Dąbek. Duża grupa uczniów wykonała piosenki w języku  niemieckim np.: "O Tannenbaum","Stille Nacht", "Kling, Glockchen, Klingelingeling". Po niemiecku spiewali: Iga Koryciarz, Julia Keplinger, Zofia Kęsicka (2c), Aleksandra Krzywdzińska, Max Kessler ( 1f ), Krzysztof Piwowarski i Tomasz Grygiel ( 3f ). W języku niemieckim spiewali uczniowie klas 1a i 1b. Doskonale przygotowała ich Pani Beata Tadla – Matkowska.

Klasa 1e wraz z Panią Wiolettą Piegzik pod nazwą "Piegziątka" wykonała "Cichą noc" w języku francuskim.

Uczniowie z grupy języka angielskiego z klas 2i,j wraz z Panią Agnieszką Domaradzką zaśpiewali i zatańczyli  " All J want for Christmas is you".

Pani Ewa Kosakowska – Woźniak przygotowała uczniów do wykonania utworów w języku rosyjskim. Wystąpiła klasa 2d śpiewając "Wśród nocnej ciszy" oraz 3 młodych śmiałków z klasy 3d ekspresyjnie wykonujących utwór pt. Nowy Rok (Nowyj God). Utwory świąteczne wykonały też całe klasy, np. 1b i 1c prezentując radość i doskonałą współpracę.

Nad całością czuwali katecheci: Panie: Monika Altman i Iwona Foczpaniak oraz Ojciec Arkadiusz Dąbek (również perkusista!).Uczniom towarzyszyli też Nauczyciele i Wychowawcy, którzy jednocześnie przygotowywali ich do występów.

Nieodzowną obsługę techniczną sprawowali, czuwający nieustannie nad dźwiękiem, Aleksander Ferenc (2F) i Wojciech Godula (2G).

Kolędowanie odbyło się w szczególnym czasie karnawału. Każdy z uczestników otrzymał po wykonaniu utworu pączka, którymi obdarowywał Pan Dyrektor Leszek Duszyński. Na zakończenie kolędowania również cała widownia otrzymała po pączku (albo nawet niejednym).

Dla miłego wspomnienia kilka zdjęć, które pokazują radość, przyjazne relacje i miło spędzony czas..

Dziękujemy Panu Dyrektorowi za obecność, słowo wstępne i podsumowujące, Nauczycielom przygotowującym młodzież do występu oraz Uczniom śpiewającym i grającym dla wszystkich.

Do góry