21 grudnia 2015 roku w Liceum Ogólnokształcącym nr III im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu odbyła się piąta edycja konkursu plastyczno-recytatorskiego „...A JEDNAK MICKIEWICZ!", którego celem było zachęcenie młodzieży licealnej do poznawania, analizowania i interpretowania twórczości Wieszcza.

Konkurs składał się z dwóch niezależnych części – plastycznej i recytatorskiej. Pierwsza z nich polegała na wykonaniu pracy plastycznej inspirowanej dorobkiem Adama Mickiewicza, zaś druga – na przygotowaniu dwóch wierszy romantycznego poety.

Interpretacja utworów, jak i talent plastyczny uczniów naszej szkoły został doceniony przez Jury Konkursu – reprezentanci spod patronatu Krzysztofa Kamila Baczyńskiego zdobyli kolejno 1. (kl. 2A – Emilia Guth, przygotowała Pani M. Kwiatkowska) i 2. miejsce (kl. 1E – Jakub Proskień, przygotowała Pani Renata Myśków) oraz wyróżnienie (Alicja Wojno, kl. 2E – P. R. Myśków) w kategorii recytatorskiej, a także uznanie w kategorii plastycznej (Aleksandra Osak, kl. 1E – wyróżnienie).

Do zmagań konkursowych uczniów przygotowały Pani Renata Myśków oraz Pani Monika Kwiatkowska, zaś w czasie rywalizacji młodzież wspierała Pani Wioletta Maciejewska.