W dniach 11-13 grudnia 2015 r. odbył się finał XV edycji akcji charytatywnej Szlachetna Paczka. Nasza szkoła wzięła czynny udział w tym wielkim przedsięwzięciu.

Młodzież wraz z gronem pedagogicznym przygotowała paczkę dla wybranej rodziny.

Akcja spotkała się z szerokim odzewem społeczności szkolnej. Część uczniów zrezygnowała z organizacji Mikołajek klasowych, przekazując środki na zakup darów dla rodziny. Inni organizowali zbiórki pieniędzy, książek, środków czystości oraz produktów spożywczych. Za uzyskaną kwotę udało się zakupić m.in. kuchenkę elektryczną, komplety pościeli oraz odzież. Przygotowaliśmy łącznie 13 dużych paczek, które sprawiły obdarowanym wielką radość. Otrzymaliśmy jako dowód ich wdzięczności piękne rękodzieło oraz życzenia.

Zaangażowani w akcję nauczyciele oraz klasy otrzymali w podziękowaniu dyplom uznania.

Szkoła udostępniła również pomieszczenia na magazyn, w którym darczyńcy składowali  prezenty dla rodzin, a wolontariusze zaangażowani w projekt, organizowali ich przekazanie.

Wszystkim darczyńcom i wolontariuszom  Szlachetnej Paczki z serca dziękujemy.