Dnia 4 grudnia 2015 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wycieczce do Tropical Islands i Cottbus, zorganizowanej przez p. Agatę Kozal i Beatę Tadlę-Matkowską.

Już o 5.00 wyjechaliśmy w stronę Tropical Island - największej tropikalnej wyspy w Europie, leżącej na terenie Niemiec niedaleko stolicy - Berlina. Około godziny 9:00 dotarliśmy na miejsce i wszyscy nie mogli się doczekać kąpieli w basenie oraz obejrzenia wyspy. Po przebraniu się na 5 godzin oddaliśmy się kompletnemu szaleństwu. Na wyspie tropikalnej skorzystaliśmy z uroków Morza Południowego, wykąpaliśmy się w lagunie, poleżeli w jacuzzi. Podczas spaceru po lesie tropikalnym spotkaliśmy flamingi, pawie, kanarki czy bażanty złociste, w wielkich otwartych akwariach pływały ogromne ryby, a kolorowe papugi dodawały tropikalnego uroku temu miejscu.

W drodze powrotnej wstąpiliśmy na jarmark bożonarodzeniowy w Cottbus. Tam popróbowaliśmy lokalnych słodyczy oraz poszliśmy na młyńskie koło. Mieliśmy również okazję spróbować tradycyjnego niemieckiego bratwursta oraz świątecznych pierników. Około godziny 18:00 wyruszyliśmy w drogę powrotną, podczas której było bardzo wesoło gdyż śpiewaliśmy, opowiadaliśmy kawały co bardzo umiliło nam czas. W godzinach wieczornych dotarliśmy do Wrocławia. Nawet najaktywniejsi uczestnicy wycieczki byli wykończeni.

Myślę że wycieczka pozwoliła każdemu uczestnikowi zrelaksować się i poznać lepiej niemiecką kulturę. Była ona doskonałym prezentem mikołajkowym, a każdy z uczestników powtórzyłby ją jeszcze raz.

Miłosz Szczucki - kl. 2j

A oto wspomnienia Weroniki Hanulak - tutaj oraz Aleksandry Blok - tutaj (klasa IA).