13. grudnia 1981 roku został wprowadzony na terenie całej Polski stan wojenny. Pierwszego dnia wyłączono telefony, trwały poszukiwania i aresztowania działaczy Solidarności.

Zawieszono działalność wszystkich organizacji, stowarzyszeń i związków zawodowych. Zmilitaryzowano Polskie Radio i Telewizję. Wprowadzono godzinę milicyjną.

Specjalne oddziały milicji oraz wojsko brutalnie tłumiły wszelkie protesty. Tak było we Wrocławiu, tak było na Górnym Śląsku, gdzie podczas pacyfikacji kopalni Wujek zginęło dziewięciu górników, tak było w całej naszej Ojczyźnie.

W piątek 11. grudnia 2015 r. na terenie Politechniki Wrocławskiej odbyły się uroczystości obchodów 34. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego.

W uroczystościach obecny był poczet sztandarowy naszej szkoły w składzie: Julia Gozdek, Agnieszka Kuśnierz z klasy III E oraz Wojciech Godula z klasy II G. Uczestniczyliśmy we Mszy Św. odprawionej w intencji ofiar stanu wojennego, następnie w uroczystości składania kwiatów pod tablicami poświęconymi śp. Tadeuszowi Huskowskiemu i śp. Tadeuszowi Kosteckiemu.

Na skwerze przy ul. Norwida braliśmy udział w głównych uroczystościach złożenia kwiatów pod pomnikiem – obeliskiem poświęconym „Wszystkim Współtwórcom, Obrońcom i Bohaterom Solidarności". W obchodach rocznicy stanu wojennego uczestniczyli rektorzy Politechniki Wrocławskiej, przedstawiciele NSZZ Solidarność oraz wszystkich władz samorządowych.