Dnia 9 XII 2015, z okazji zbliżającej się rocznicy stanu wojennego, w naszej szkole odbyło się spotkanie z Władysławem Frasyniukiem. W latach 80 był on szefem regionu dolnośląskiego Solidarności.

Podczas stanu wojennego został aresztowany. Opowiadał on o swoich doświadczeniach z czasów walki o wolność. Wydawać by się mogło, że rozmowa na takie tematy będzie pełna patetyzmu i smutku, jednak sam pan Frasyniuk jest przeciwnikiem takiego przedstawiania historii. O swoich przeżyciach mówił często wplatając przeróżne anegdoty, co wcale nie umniejszało zasług ani osiągnięć tamtych ludzi, pragnących życia w wolnym kraju.

Pan Frasyniuk poruszył również problemy dzisiejszych czasów i polityki zachęcając młodzież do angażowania się w sprawy społeczeństwa i (co często podkreślał) NASZEGO państwa.

Solidarność to perła naszej historii znana na całym świecie, z której powinniśmy być dumni, a niestety często o tym się zapomina, umniejsza lub po prostu odmawia tym ludziom bohaterstwa. Dlatego tego typu spotkania są tak potrzebne. Powinniśmy być dumni z takich Polaków jak pan Władysław Frasyniuk, bo dzięki nim żyjemy dzisiaj w wolnej i DEMOKRATYCZNEJ Polsce.