25 listopada 2015r w LO Nr XII odbyła się uroczysta gala finałowa Ogólnopolskiego  Interdyscyplinarnego Konkursu 'Zapomni Rossiju/Zapamiętaj Rosję".

W tegorocznej edycji uczennice LO Nr VII - JULIA KŁONOWSKA i WERONIKA DUŃSKA z klasy 2 "D", jako jedyna wrocławska drużyna, znalazły się w ścisłym finale, wgronie laureatów, zajmując prestiżowe (zważywszy na ogólnopolski zasięg konkursu) III miejsce.

By osiągnąć ten sukces dziewczęta przeszły kilka etapów konkursu. Jednym z nich było przystąpienie do testu gramatyczno - leksykalnego w języku rosyjskim. Następnym krokiem było rozwiązanie części realioznawczej testu dotyczącej Rosji (min. jej geografii, kultury etc.) w języku polskim. Bardzo ważnym elementem konkursu było stworzenie pracy pisemnej, inspirowanej słowami Mikołaja Gogola, zaczerpniętymi z dwóch utworów pisarza ("Rewizor" i "Martwe dusze"- do wyboru). Do zadań uczestników konkursu należało też tzw. działanie artystyczne - napisaną pracę należało bowiem zilustrować wykonaną samodzielnie oryginalną fotografią. Oto fotografia ilustrująca pracę pisemną Julii i Weroniki pt. "Gra pozorów":

Dodać należy, że osoby biorące udział w konkursie zobowiązane były do zapoznania się z długą listą wskazanych przez Organizatora lektur.

Jak widać Julia i Weronika  ze wszystkimi częściami składowymi konkursu "Zapomni Rossiju" poradziły sobie znakomicie! Brawo!

Ogromnie cieszymy się z sukcesu dziewczyn i składamy serdeczne gratulacje!!! Opiekunem drużyny była p. Ewa Kosakowska - Woźniak.