Dnia 10 XI 2015r. mieliśmy okazję gościć ponownie w naszej szkole pana Stanisława Srokowskiego. Polski poeta, pisarz oraz krytyk literacki posiada imponującą wiedzę na temat kresów, z których pochodzi.

Uczniowie naszej szkoły mieli szansę wysłuchać wykładu dotyczącego poezji lingwistycznej, będącej, zdaniem Prelegenta, jednym z najtrudniejszych nurtów literackich na świecie. W szczególności mówca podkreślał jej zastosowanie w okresie komunizmu w Polsce, gdy w pozornie błahej treści ujmowano istotne sprawy, dzięki wykorzystaniu wieloznaczności słów. W taki sposób omijano wszechpotężną wówczas cenzurę.

Gościa podejmował dyrektor naszej szkoły, pan Leszek Duszyński, zaś inicjatorką spotkania była Kinga Tyczyńska z klasy 3I.