Nasza szkoła została zaproszona przez Liceum Ogólnokształcące nr VIII we Wrocławiu do SZTAFETY SZKÓŁ, w ramach akcji STOP MOWIE NIENAWIŚCI.

Celem akcji jest zapoznanie obywateli z konkretnymi działaniami i schematami reagowania na obraźliwe znaki w przestrzeni miejskiej. Uczestnicy dowiedzą się, jak je rozpoznawać, zgłaszać i jakie działania są podejmowane w wyniku takich zgłoszeń.

W ramach projektu w LO nr VII odbyły się już warsztaty dla uczniów klasy II e dotyczące walki z nietolerancją i wykluczeniem społecznym, prowadzone przez prelegentów z Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego oraz Wrocławskiego Centrum Wolontariatu. W przyszłym roku szkolnym planujemy kontynuację warsztatów dla naszej młodzieży oraz zorganizowanie szkolenia dla Rady Pedagogicznej, podczas którego przekażemy symboliczny „wałek” do zamalowywania mowy nienawiści na murach naszego miasta kolejnej szkole, która zechce wziąć udział w akcji.

Aneta Radomyska