Dnia 12.06.2015r. odbyło się Forum Aktywności Lokalnej, na którym podsumowano Program WROCŁAW MIASTEM AKTYWNYCH trwający od 2009 roku.

Na uroczystość zostali zaproszeni przedstawiciele instytucji szczególnie zaangażowanych w pracę na rzecz umacniania wrocławskich lokalnych społeczności oraz otwartych na potrzeby drugiego człowieka, niosąc bezinteresowną pomoc.

Nasze Liceum spotkał zaszczyt znalezienia się w gronie wyróżnionych przez Zespół Terenowej Pracy Socjalnej nr 4 instytucji, za współpracę w ramach projektu „Wolontariat dla osób starszych”.

Jest to projekt realizowany od 2013 roku w ramach partnerstwa wolontariatu LO nr VII z MOPS oraz Fundacją Europejskie Centrum Opieki SYMEON. Koordynatorkami projektu, a tym samym osobami, które otrzymały to zaszczytne wyróżnienie są Panie Monika Altman i Aneta Radomyska.