W Liceum Ogólnokształcącego Nr VII odbyło się spotkanie ewaluacyjne w celu podsumowania dotychczasowych działań wolontariatu dla osób starszych.

Już drugi rok kontynuujemy współpracę ze stowarzyszeniem SYMEON oraz Zespołem Terenowej Pracy Socjalnej nr 4 w ramach spotkań międzypokoleniowych. Na spotkaniu wolontariuszki dzieliły się swoimi opiniami i spostrzeżeniami. Opowiadały jak spędzają czas z podopiecznymi. Co jest dla nich nowością, czego się spodziewały, a czym zostały zaskoczone. Osoby odpowiadające za wolontariat wspólnie opracowały dla uczennic kartę działań, mającą na celu szczegółowe opisanie spotkań wolontariusza z podopieczną. Młodzież jest bardzo chętna i otwarta na udział w tym projekcie, wyraża to poprzez ogromne zaangażowanie i zadowolenie ze spotkań. Ma to dla niej wielkie znaczenie, gdyż mogą sprawdzić się w nowej roli. Dziewczyny czują się docenione i bardzo potrzebne.

Jesteśmy bardzo dumni, że udało nam się pozyskać tak wspaniałe wolontariuszki, które mimo wielu obowiązków są otwarte i chętne do pomocy. Spotkania międzypokoleniowe to konfrontacja różnych spojrzeń, wymiana wiedzy i wspieranie w tych obszarach, w których młodzi i starsi mogą się uzupełniać.