29 kwietnia 2015 r. odbył się XV Międzyszkolny Konkurs Rozpoznawania Utworów Muzycznych „Przeboje Muzyki Poważnej”, zorganizowany przez Klub Melomana przy Elektronicznych Zakładach Naukowych we Wrocławiu.

Celem konkursu jest zainteresowanie młodzieży muzyką artystyczną, wyrabianie umiejętności uważnego słuchania, zapamiętywanie tematów muzycznych i kojarzenie ich z określonym utworem.

W tegorocznej edycji należało zapoznać się z utworami następujących kompozytorów: Johann Sebastian Bach, Antonio Vivaldi, Ludwig van Beethoven, Fryderyk Chopin, Henryk Wieniawski, Edvard Grieg, Maurice Ravel, Aram Chaczaturian, Karol Szymanowski oraz Henryk Mikołaj Górecki.

W konkursie wzięło udział 51 uczniów.

Uczennica naszej szkoły – Aleksandra Juszczak z kl. 1j zajęła zaszczytne II miejsce.

Serdecznie gratulujemy!

Opiekun – pani Beata Tadla-Matkowska