W ramach Projektu ‘Wrocław Miastem Aktywnych’ 15 kwietnia 2015 Zespół Terenowej Pracy Socjalnej Nr 4 wraz z partnerami lokalnymi zorganizował spotkanie edukacyjne w formie konferencji pt. "Internet wsparcie czy zagrożenie".

Spotkanie odbyło się w siedzibie  Zespołu Szkół Budowlanych przy ul. Grabiszyńskiej 236.

Przygotowania do konferencji trwały już od  jesieni  2014 r. odkąd to przedstawiciele instytucji: Poradni Psychologiczno Pedagogicznej Nr 4, Gimnazjum nr 6, Gimnazjum nr 40, Liceum Ogólnokształcącego  Nr VII, Zespołu Szkół Budowlanych oraz ZTPS Nr 4 przyglądali się problemom młodzieży wynikającym z nadużywania Internetu.  Została opracowana ankieta, którą przeprowadzono wśród  uczniów Gimnazjum Nr 6 i 40 oraz Liceum  Nr VII i Zespołu Szkół Budowlanych. Ankietę w LO Nr VII przeprowadziła Pani Aneta Radomyska- pedagog.

Partnerzy lokalni zorganizowali konferencję, na której zostały przedstawione wyniki ankiet, a zaproszeni goście podzielili  się swoim doświadczeniem i wiedzą.

W pierwszym bloku wystąpili przedstawiciele szkół, którzy przedstawili swoje wyniki ankiet oraz przedstawiciele Wrocławskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Stowarzyszenia Karan. W drugiej części zaprezentowali się przedstawiciele Straży Miejskiej, specjalista uzależnień i psycholog kliniczny.

Wspólnie zorganizowane przez partnerów lokalnych  spotkanie edukacyjne  dotyczące Internetu stało się pierwszym krokiem do zbadania czy jest on wsparciem czy może bardziej uzależnieniem. Rozpoczęta dyskusja zapoczątkowała chęć dalszych działań w badaniu tego problemu w ramach rozwijającego się Partnerstwa.