24 kwietnia odbyło się w naszej szkole uroczyste pożegnanie uczniów klas trzecich.

Były kwiaty, przemówienia, nagrody i upominki oraz wspomnienia i wzruszenia. Życzymy naszym przyszłym maturzystom wspaniałych wyników na maturze oraz dostania się na upragnione studia. Mamy nadzieję, że będą często wracać do nas - nie tylko myślami.

Uroczystość przygotowała pięknie klasa II H pod opieką wychowawczyni - Pani Marty Drewniowskiej. Zaprezentowana została scenka przygotowana na motywach filmu "Ojciec  chrzestny" (do obejrzenia tutaj), rewelacyjny taniec 9któty można obejrzeć tutaj) oraz specjalnie na tę okazję stworzony film, który można obejrzeć tutaj.

Zaśpiewał również chór szkolny Concordia, który swój krótki występ zakończył hymnem Gaudeamus Igitur.

Bardzo dziękuję Uczennicom i Uczniom klasy IIH, którzy, pod pieczołowitą i twórczą opieką Wychowawczyni – Pani Marty Drewniowskiej, przygotowali piękny i nader oryginalny spektakl na zakończenie roku szkolnego dla klas trzecich, czyli tzw. „Ostatni dzwonek”. Przedstawienie w konwencji „Ojca Chrzestnego” nie tyle przestraszyło, co serdecznie rozbawiło zebraną publiczność, o czym świadczą zresztą gromkie brawa na zakończenie spektaklu. Nowością był też bardzo dobrze zmontowany film o szkole (w stylu żartobliwej grozy). Ogólnie – wszystko na szóstkę! Gratuluję i dziękuję klasie IIH i Wychowawczyni a Maturzystkom i Maturzystom jeszcze raz: powodzenia!

Leszek Duszyński

Więcej zdjęć do obejrzenia w szkolnej galerii - tutaj.