16 kwietnia odbył się w naszej szkole konkurs wiedzy o Wielkiej Brytanii i umiejętności językowych.

Już po raz 17-ty nasi uczniowie mogli zaprezentować swoją pasję do języka angielskiego, kultury Wielkiej Brytanii oraz talenty oratorsko-artystyczne.  Tegoroczny konkurs znacznie zmienił swoja formułę.   Uczestniczki rywalizowały w trzech konkurencjach: prezentacja siebie, prezentacja postaci brytyjskiej oraz prezentacja regionu. Ponadto, ważnym elementem konkursu była praca pisemna na temat cech wspólnych  polskość i brytyjskości. W trakcie konkursu zawodniczki odpowiadały na pytania dotyczące napisanych przez siebie esejów. Dziewczyny wykazały się wysokimi kompetencjami języka, umiejętnością organizacji przemówień oraz doboru ciekawych materiałów.

Zwyciężczynią konkursu została Urszula Dobrut z klasy 1b.  Gratulujemy serdecznie.

Dziękujemy gorąco  członkom jury: pani profesor Annie Pięcie ora panu Profesorowi Pawłowi Dąbrowie za zaangażowanie i rzetelna ocenę umiejętności zawodniczek. Szczególne podziękowanie  składamy  pani Beacie  Jastrzębskiej reprezentującej British Council.  Oprócz nagród ufundowanych przez Prezydium Rady Rodziców przy  LO Nr VII , zwyciężczyni konkursu wygrała lekcję języka angielskiego dla swojej klasy, którą poprowadzi native speaker języka angielskiej będący lektorem  British Council.