Wydarzeniem zamykającym Tydzień Humanistyczny był, jak w latach poprzednich, Przegląd Twórczości Rozmaitej Na Marginesie.

Impreza ta, podobnie jak we wcześniejszych dwóch edycjach, odbywała się w zaprzyjaźnionym Domu Kultury BAKARA, który w piątkowy wieczór udostepnił swoje wnętrza na wernisaż prac plastycznych naszych uczniów oraz koncert prezentujący ich  wokalno-instrumentalne talenty. W holu Domu Kultury przyciągały wzrok przede wszystkim liczne fotografie, zaświadczające o wielkiej wrażliwości artystycznej autorów, aczkolwiek nie zabrakło też wysmakowanych kolorystycznie obrazów czy interesujących rysunków ołówkiem, a w kąciku poetyckim można było zapoznać się z twórczością literacką.

Podczas koncertu zaproszeni na ten szczególny wieczór przez występującą młodzież rodzice, nauczyciele, a także szkolni i pozaszkolni znajomi mieli szansę podziwiać piękne, zabawne lub wzruszajace aranżacje znanych piosenek i ballad. Każdy występ nagradzany gorącym aplauzem w pełni zasługiwał na wyrażane uznanie, pozostawiając publiczność pod głębokim wrażeniem skali głosu, wyrafinowanych interpretacji i niezwykłych gustów muzycznych kolejnych, pojawiających się na scenie osób. Obok popularnych przebojów pojawiły się utwory tak nietuzinkowe jak ballady w języku ladino Jasmin Levy, pieśń nordycka czy poezja śpiewana Michała Bajora. Nasi uczniowie ponownie dowiedli, że "siódemka" to nie tylko środowisko młodych ludzi promujących nauki ścisłe, ale przede wszystkim grupa utalentowanych indywidualistów, których pasje artystyczne i muzyczne dodają szkole szczególnej aury. Mamy nadzieję, że ponownie spotkamy się z nimi za rok, przy okazji kolejnego Tygodnia Humanistycznego i Przeglądu Twórczosci Rozmaitej Na Marginesie.

Prace plastyczne prezentowali w tym roku:

Jacek Adamski
Kuba Gryglak