W piątek 27.03. 2015 odbył się w naszej szkole II Konkurs Recytatorski na Międzynarodowy Dzień Poezji.

W tym roku był on częścią szkolnego Tygodnia Humanistycznego, stąd problematyka konkursu koncentrowała się wokół tematu mniejszości etnicznych.

Licznie zebrana publiczność miała przyjemność wysłuchać dopracowanych recytacji pięknych wierszy Bolesława Leśmiana, Juliana Tuwima, Mariana Hemara.  Obecnością w jury zaszczycili nas p. Dyrektor Leszek Duszyński w roli Przewodniczącego oraz p. Ewa Nowak  i p. Beata Tadla Matkowska.

Laureatką I miejsca została Katarzyna Romanowicz z kl. I C recytująca wiersz Mariana Hemara "Rozmowa z księżycem"' II miejsce ex aequo zajęli Krzysztof Piwowarski z kl. II F za brawurowe wykonanie wiersza Juliana Tuwima "Lokomotywa" i Michał Pytka z kl. II G za równie brawurowe przedstawienie utworu Marian Hemara "Teoria względności". III miejsce zajęła Julia Bogacz z kl. III C  za piękną recytację wiersza Juliana Tuwima "Jak Bolesław Leśmian napisałby balladę <<Wlazł kotek na płotek>>". W kategorii "Poezja śpiewana zwyciężył Szymon Miazek z kl. II F z pieśnią "Hellvegen" zespołu Vartruna.  Wszystkim laureatom i uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy. Organizatorem konkursu była - już po raz drugi - klasa II G z  wychowawczynią p. Izabelą Chaszczowską.