W dniu 28 marca 2015 o godzinie 5.15 uczniowie naszej szkoły wyruszyli na wycieczkę do Berlina.

50 uczniów razem z opiekunami w świetnych humorach o godzinie 9.55 dotarło na miejsce.

Zwiedzanie miasta rozpoczęliśmy od Interaktywnego Muzeum NRD. Eksponaty zgromadzone w muzeum przybliżyły młodzieży realia życia mieszkańców byłego NRD. Można było np. wsiąść za kierownicę popularnego w tamtych czasach trabanta oraz volvo, którym jeździły ówczesne władze. Uczniowie dowiedzieli się m. in. jak obywatele spędzali urlopy, jakie towary były deficytowe i jak wyglądała cela więzienna dla wrogów Narodu.

W drodze do Reichstagu przeszliśmy wzdłuż fragmentów Muru Berlińskiego, obok symbolu miasta – Bramy Brandenburskiej, alei Lipowej: Unter den Linden. Poznaliśmy sympatycznego „Ampelmanna”...

Około 1,5 godziny zwiedzaliśmy Reichstag, siedzibę niemieckiego parlamentu, zwieńczeniem którego jest szklana kopuła, symbolizująca przejrzystość władzy. Weszliśmy na sam szczyt kopuły, skąd podziwialiśmy panoramę miasta. Obejrzeliśmy także wystawę rysunków i zdjęć przedstawiającą bogatą historię Reichstagu. Zwiedzanie miasta zakończyliśmy na Placu Poczdamskim.  Krótki posiłek oraz drobne zakupy zakończyły nasz pobyt w Berlinie.. Do Wrocławia wróciliśmy o godzinie 22.15, zmęczeni, ale bardzo zadowoleni.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:

Organizatorzy: Agata Kozal, Beata Tadla - Matkowska