W dniu 5 marca bieżącego roku uczniowie z klasy II e i I i uczestniczyli w konferencji Forum Pamięci Narodowej – Żołnierze Wyklęci zorganizowanej przez Wrocławskie Koło Naukowe Politologów przy Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu.

Młodzież naszego liceum wraz z opiekunkami – Grażyną Przybycień, Natalią Kozik oraz Dyrektorem Leszkiem Duszyńskim - miała możliwość wysłuchania prelegentów z Zakładu Medycyny Sądowej, przedstawiciela żyjących Żołnierzy Niezłomnych, pełnomocnika Prezesa IPN ds. poszukiwań miejsc pochówku ofiar reżimu komunistycznego, wiceprezesa Stowarzyszenia Odra – Niemen oraz reżyserów i publicystów zajmujących się tematyką podziemia niepodległościowego w Polsce. Ponadto przybliżono uczestniczącym w konferencji metody identyfikacji żołnierzy na podstawie odnalezionych szczątków. Nie zabrakło także odniesień do wrocławskich śladów Żołnierzy Niezłomnych. Spotkanie okazało się swoistą lekcją historii dla młodych ludzi – historii, która ma swój ciąg dalszy… Nie ustają bowiem wysiłki, aby odszukać innych pomordowanych bohaterów podziemia niepodległościowego i godnie ich upamiętnić.