3. marca 2015 r. w Kuratorium Oświaty we Wrocławiu odbyła się uroczystość związana z Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych zorganizowana przez Dolnośląską Rodzinę Szkół im. AK i Bohaterów AK.

Uczestniczyli w niej przedstawiciele naszej szkoły: pan dyrektor Leszek Duszyński oraz uczniowie klasy I F – Karolina Sobczyk, Łukasz Janus, Karol Kosoń pod opieką p. Aleksandry Milewicz.

Podczas uroczystości otwarto wystawę „ Jan Nowak Jeziorański – Misja: Polska” zorganizowaną przez 8 szkół naszej Rodziny pod kierownictwem I LO w Miliczu.

Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali: prezes Zarządu Okręgu Dolnośląskiego Światowego Związku Żołnierzy AK Ryszard Filipowicz, Prezes Dolnośląskiej Rodziny Szkół AK Dorota Rasała-Świtoń oraz przedstawiciele Kuratorium Oświaty.

Po obejrzeniu wystawy usłyszeliśmy bardzo ciekawy wykład p. Wojciecha Trębacza Kierownika Referatu Edukacji Historycznej Instytutu Pamięci Narodowej we Wrocławiu poświęcony osobie Jana Nowaka Jeziorańskiego.

Następne spotkanie Rodziny Szkół im. AK i Bohaterów AK odbędzie się zapewne w naszej szkole. Na przełomie maja i czerwca będziemy gościli szkoły Rodziny na Patriotycznym Rodzinnym Śpiewaniu.

Uczniowie, którzy chcą włączyć się w organizację koncertu „Patriotyczne Rodzinne Śpiewanie” proszone są o kontakt z p. Aleksandrą Milewicz.