W dniach 17-18.02.2015r. na stokach góry Dzikowiec w Boguszowie-Gorcach odbyła się DOLNOŚLASKA LICEALIADA MŁODZIEŻY W NARCIARSTWIE ALPEJSKIM I SNOWBOARDZIE.

Dzięki niesamowitej przychylności Dyrekcji naszej szkoły i ogromnemu wsparciu finansowemu Rady Rodziców LO nr VII udział w zawodach wzięły wszystkie - cztery reprezentacje. Udział tym bardziej udany bo zwieńczony medalami i miejscem na podium. Reprezentacja Snowboardzistek w składzie: Katarzyna Ostaszewska 2G, Julia Nosko 1B, Weronika Kozłowiecka i Barbara Białkowska 2C wywalczyły cenne III miejsce podczas oficjalnych Mistrzostw Dolnego Śląska w Snowboardzie. Natomiast panowie w składzie: Cezary Wyglądacz 3C, Andrzej Tomalik 3D i Paweł Plesiak 1H z tylko trzy sekundową stratą otarli się o podium aby ostatecznie zająć to najmniej lubiane przez sportowców IV miejsce.

Reprezentacje dziewcząt i chłopców w Narciarstwie Alpejskim zajęły odpowiednio VIII i IX miejsce co na ponad 20 szkół startujących w zawodach należy uznać za całkiem niezły występ. Szczegółowe wyniki oraz relacje z zawodów znajdują się tutaj, a zdjęcia - tutaj..

Warto podkreślić, że w zawodach nasi uczniowie startowali na równi z reprezentantami szkół z Kłodzka, Karpacza, Szklarskiej Poręby czy Jeleniej Góry, które specjalizują się w dyscyplinach zimowych. Gratulujemy wszystkim udziału i walki do ostatniej bramki z napisem META.

Dziękujemy za godne reprezentowanie barw Liceum Ogólnokształcącego Nr VII we Wrocławiu.

Liczymy na ponowne sukcesy w przyszłym roku szkolnym bo potencjał jest niesamowity!

Redagował

Przemysław Kłapkowski