13 kwietnia 2024 r. w naszym Liceum odbyły się tzw. Drzwi Otwarte.

Wielu uczniów przybyło w sobotę do szkoły, aby zachęcać, pokazywać, oprowadzać Kandydatów i ich Rodziców oraz opowiadać o szkole.

Kandydaci oglądali szkołę usytuowaną w dwóch budynkach. Oglądali przedstawienie (II cz. „Dziadów” Adama Mickiewicza), robili doświadczenia, brali udział w konkursie poezji.

Uczestniczyli także w różnych grach w języku angielskim, francuskim i niemieckim.

Brali udział w pokazie pierwszej pomocy, w grach sportowych oraz w zajęciach w siłowni.

To i tak nie wszystkie atrakcje, które czekały na zainteresowanych.

Warto dodać, że kandydaci zapoznali się też z działalnością wolontariatu szkolnego (m. in. zostali poinformowani o akcjach DKMS).

Ale najważniejsze, że rozmowom o specyfice naszej szkoły, o interesujących kandydatów rozszerzeniach nauczanych przedmiotów, o wymaganiach i atmosferze w naszej Alma Mater nie było końca.

Życzymy udanej rekrutacji i do zobaczenia we wrześniu!