19.03.2024 r. odbyły się coroczne Międzyszkolne Zawody Strzeleckie uczniów klas pierwszych, Szkół Ponadpodatawowych Dolnego Śląska z karabinu pneumatycznego o nazwie „Nadzieje strzeleckie”.

Zawody były rundą nie wliczaną do Międzyszkolnej Ligi Strzeleckiej. Zawodnicy strzelali z przyrządów otwartych (muszka-szczerbinka).

Szkołę naszą reprezentowała drużyna w składzie:

• Zofia Drobczyńska kl. 1i
  • Julia Humelt kl. 1b4
  • Ireneusz Cwynar kl. 1h1
  • Mateusz Markowski kl.1h1
  • Semen Matrosow kl. 1h1
  • Raman Pokidau kl. 1h1

Zawody z przyrządów otwartych odbyły się na najwyższym poziomie strzeleckim i sportowym. Rywalizacja była bardzo zacięta. Miejsca zarówno w klasyfikacji indywidualnej jak i drużynowej, decydowały się do ostatniego strzału w zawodach.

Reprezentacja naszej szkoły dzielnie walczyła, uzyskując wysokie wyniki.

W klasyfikacji indywidualnej zawodów „jednego strzału” uczeń Raman Pokidau zajął VI miejsce i został wyróżniony dyplomem.

W klasyfikacji drużynowej, reprezentacja naszej szkoły po zaciętej rywalizacji zajęła VI miejsce i została wyróżniona dyplomem.

Wszystkim uczniom, dziękuję za zaangażowanie i sportową postawę.

Życzę wielu sukcesów w zmaganiach sportowych.

Nauczyciel EDB
mgr inż. Jacek Szczepanik