We wtorek, 12.03.2024 r. w auli naszej szkoły odbył się V Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „Poezja Pokolenia Kolumbów”.

Konkurs objęty jest patronatem Rodziny Szkół imienia Armii Krajowej i Bohaterów Armii Krajowej. Nagrody sponsorowała Rada Rodziców naszej szkoły oraz sponsor prywatny.

W jury konkursu zasiadali: Wicedyrektor szkoły pani Barbara Koronkiewicz,panie Izabela Chaszczowska, Wioleta Maciejewska, Grażyna Przybycień.

Konkurs odbywał się w 2 turach: pierwsza – klasy IV – VI SP; druga – klasy VII – VIII SP oraz Licea.

W I kategorii konkursu brało udział 5 uczniów klasy VI ze Szkoły Podstawowej nr 7 we Wrocławiu . Usłyszeliśmy utwory Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.

Poziom recytacji był bardzo wysoki.

Jury przyznało następujące nagrody:

• I miejsce: Julian Muskała
  • II miejsce: Kornelia Nowak
  • III miejsce: Milena Krajewska

W II kategorii konkursu brało udział 22 uczniów ze szkół podstawowych z Prus i Trzebnicy oraz z LO nr I im. Danuty Siedzikówny „Inki” i naszej szkoły.

Usłyszeliśmy wiersze Krzysztofa Kamila Baczyńskiego oraz Tadeusza Różewicza i Tadeusza Gajcego.

I w tej kategorii poziom recytacji był bardzo wysoki.

Jury przyznało następujące nagrody:

• I miejsce: Monika Czarnecka z LO nr I im. Danuty Siedzikówny „Inki”
  • II miejsce: Marceli Różyło z klasy 2c
  • III miejsce: Kamila Krawców z klasy 1B2
  • wyróżnienia: Zofia Zdobylak z klasy 2b2, Kacper Pilarczyk z klasy 2b, Radosław Kołodziej z klasy 1b1

Poziom tegorocznego konkursu był bardzo wysoki, co podkreślało jury uzasadniając swój werdykt.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie, dziękujemy opiekunom, którzy pomogli uczniom przygotować się do konkursu, gratulujemy nagrodzonym i zapraszamy w przyszłym roku również tych, którzy w tym roku z różnych przyczyn nie zdecydowali się na przedstawienie swoich ulubionych utworów poetów Pokolenia Kolumbów.