W dniu 27.02.2024 r. w ramach patronatu klasa 1B2 odwiedziła Wydział Medyczny Politechniki Wrocławskiej.

Zostaliśmy oprowadzeni po części wydziału, zobaczyliśmy fantomy do ćwiczeń RKO i mieliśmy nawet okazję sprawdzić swoje umiejętności.

Dodatkowo zaprezentowany został fantom do zaawansowanych ćwiczeń lekarskich, który oddychał, miał puls oraz reagował na różne bodźce zewnętrzne. Mogliśmy wypróbować wirtualne okulary, dzięki którym obejrzeliśmy organizm człowieka od środka. Pokazano nam salę z mikroskopami oraz wybrane przez nas preparaty histologiczne.

Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy oraz pokazano nam, że dzięki technologii i dobrej atmosferze nauka może być łatwa i przyjemna.

To dopiero początek naszej współpracy i nie możemy się doczekać kolejnej wizyty!