1. września minęła 84 . rocznica wybuchu II Wojny Światowej.

84. lat temu był piękny, ciepły wrześniowy dzień, na uśpione miasta i wioski spadły pierwsze niemieckie bomby, zaczęła się największa w historii wojna światowa, która pochłonęła ponad 70 milionów ludzi, z czego większość stanowili cywile (ok. 50 mln). Największe ofiary ludnościowe i materialne poniosła Polska.

1. września o świcie zaatakowały nas Niemcy, natomiast 17. września uderzył na Polskę ZSRR, wbijając nam „nóż w plecy”.

Obchody wrocławskie, które odbyły się o świcie na Cmentarzu Wojennym na Grabiszynku, zorganizowali wspólnie Garnizon Wrocław oraz wojewoda dolnośląski. Uroczystość miała na celu upamiętnienie tamtych wydarzeń oraz oddanie hołdu wszystkim tym, którzy zginęli w obronie ojczyzny podczas II wojny światowej, tym, którzy zginęli lub umarli w niewoli właśnie tutaj, we Wrocławiu oraz na terenie Dolnego Śląska.

Mijają lata, ale pamięć o tamtych wydarzeniach musi być żywa, szczególnie w kontekście aktualnych wydarzeń w Europie i na świecie.

Przedstawiciel szkoły złożył na grobie kontradmirała Stefana Frankowskiego biało – czerwone kwiaty i zapalił znicz.

Od wielu lat nasza szkoła opiekuje się grobem dowódcy Obrony Morskiej Polskiego Wybrzeża w 1939 roku.