Podczas uroczystości rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, 01.08.2023 r. na ręce dyrektora p. Leszka Duszyńskiego przekazane zostało naszej szkole odznaczenie pamiątkowe

Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej – Medal „Za Zasługi dla ŚZŻAK”.

Kapituła Odznaki Pamiątkowej, działająca przy Zarządzie Głównym ŚZŻAK, przyznała Liceum Ogólnokształcącemu nr VII im. K. K. Baczyńskiego to odznaczenie za duże zasługi w dziedzinie rozpowszechniania wiedzy o Polskim Państwie Podziemnym i Armii Krajowej, za działalność edukacyjną i patriotyczną.

Po medalu „Pro Patria” jest to kolejne, tak znaczące dla nas odznaczenie.

Szkoła nasza należy do Rodziny Szkól imienia AK i Bohaterów AK realizując wiele działań i projektów patriotycznych, nasz poczet sztandarowy często uczestniczy w uroczystościach patriotycznych. Współpracujemy, w ramach naszej misji edukacyjnej, z różnymi instytucjami krzewiącymi ideały patriotyczne, m.in. z ŚZŻAK.