[ O SZKOLE ]

logo LOVII

[ O SZKOLE ]

godło Polski
logo MEN
logo BIP
logo 50 lat

12 czerwca 2023 roku uczniowie klasy 1H pod opieką Pani Marty Drewniowskiej uczestniczyli w uroczystej gali kończącej VII edycję projektu informatycznego: Wrocław Koduje 2.0 Liga Niezwykłych Umysłów.

Gala odbyła się w auli Politechniki Wrocławskiej, brały w niej udział zaproszone szkoły z całej Polski.

Uczestników gali przywitał rektor Politechniki Wrocławskiej prof. dr hab. inż. Arkadiusz Wójs.

Uczniowie uczestniczyli w krótkim wykładzie „AI i CHATGPT”, który wygłosił Piotr Krysiak z Bank New York Mellon, a później w konkursie związanym z tematem wykładu. Najlepsi, wśród których znaleźli się nasi uczniowie:Tomek Bielecki i Wiktor Gardyński, otrzymali nagrody.

W VII edycji projektu LNU nasza szkoła zdobyła pierwsze miejsce we Wrocławiu oraz pierwsze miejsce w Polsce. W projekcie uczestniczyło w tym roku ponad 100 szkół z aglomeracji wrocławskiej i ponad 600 szkół z całej Polski.

Liga Niezwykłych Umysłów to internetowa platforma do nauki praktycznego podejścia do programowania. Platforma zawiera kursy języków programowania używanych w profesjonalnych zastosowaniach (C++, Java, SQL, Python). Każdy kurs podzielony jest na zagadnienia, a te z kolei na lekcje. Lekcje składają się z wiedzy teoretycznej przedstawionej w przystępny sposób oraz ćwiczeń polegających na rozwiązywaniu praktycznych problemów. W ten sposób użytkownik uczy się nie tylko zasad programowania, ale również analitycznego myślenia, kreatywnego podejścia do tematu, czytania dokumentacji ze zrozumieniem, konwersji zadania na model algorytmiczny.

W tym roku szkolnym w projekcie brały udział klasy: 1H, 2B1, 3A, 3B1, 3B2, 3C, 3D, 3E, 3F, 4H. Wielu naszych uczniów ukończyło kursy z języków programowania takich jak: C++ , SQL i Python i zdało egzaminy kompetencji. Podczas gali odebrali swoje certyfikaty.

Gratuluję wszystkim uczniom, którzy pracowali na platformie LNU przez cały rok, a tym samym przyczynili się do znakomitej pozycji naszej szkoły w rankingach!

Marta Drewniowska - opiekun wszystkich uczniów biorących udział w projekcie i koordynator projektu w LO VII

 

Do góry