26.02.2023 r. odbył się Charytatywny Turniej Piłki Siatkowej pt. „Zagraj dla Huberta”.

Jego celem była zbiórka pieniędzy dla 10-letniego Huberta Brenzaka, który zmaga się z bardzo poważną chorobą- glejakiem IV stopnia złośliwości. Podczas turnieju udało się zebrać znaczącą sumę: 4284,55 zł. Cała kwota została przekazana na portal zbiórek charytatywnych Siepomaga.pl, która zbiera pieniądze na leczenie dla chłopca.

Turniej piłki siatkowej przekroczył wszelkie oczekiwania inicjatorek tego wydarzenia- p. Anny Hajdas oraz p. Alicji Gabrek- nauczycielek wychowania fizycznego w naszym liceum. Panie wraz z zespołem nauczycieli wychowania fizycznego zebrały rekordową liczbę-32 drużyn siatkarskich ze wszystkich poziomów nauczania. Społeczność szkolna oraz nauczyciele wychowania fizycznego zaangażowali się w wydarzenie na poziomie sportowym jak i charytatywnym. W Turnieju grały znakomite drużyny uczniowskie. Widowisko jakie nam zapewniły było bardzo emocjonujące. Widzów i dopingu nie brakowało. Mistrzem tego turnieju została klasa 4B2, drugie miejsce zajęła 4H, natomiast trzecie miejsce- 3G.

W tym dniu odbyły się również dwie akcje, które zbierały pieniądze na ten szczytny cel: Festiwal Kolęd i Pieśni Noworocznych oraz Kiermasz Ciast.

To kolejna wielka akcja pod przewodnictwem p. Agnieszki Bobowskiej, która od kilku lat jest bardzo zaangażowana w akcje charytatywne w naszej szkole.

Dziękujemy bardzo wszystkim darczyńcom oraz zaangażowanym osobom! Jeżeli ktoś chciałby wspomóc zbiórkę Huberta to zapraszamy do wejścia na stronę: Hubert Brenzak - zbiórka charytatywna | Siepomaga.pl.

Alicja Gabrek
Anna Hajdas