8 grudnia 2022 r. Wrocławski Dzień Paszportu powrócił na Tarczyński Arena Wrocław po przerwie spowodowanej pandemią.

Pomysłodawcą i głównym organizatorem wydarzenia jest pan Kartikey Johri, Konsul Honorowy Indii we Wrocławiu. W imprezie wzięli uczniowie wrocławskich szkół podstawowych oraz liceów.

Na uczestników wydarzenia czekały przeróżne gry, ciekawostki, konkursy czy przysmaki wywodzące się z danego państwa, co pozwoliło poszerzyć wiedzę na temat aż 25 krajów! Była to prawdziwa lekcja tolerancji oraz otwartości.

Także nasze liceum wzięło udział w tej imprezie. Uczennice klasy 2e pod opieką p. Karoliny Morton reprezentowały konsulat Królestwa Danii, a klasa 2i pod opieka p. Izabelli Zborowskiej reprezentowała Królestwo Norwegii.