7 grudnia 2022 klasy informatyczne 1H i 4Hp pod opieką pań: Edyty Bogdanowicz oraz Marty Drewniowskiej uczestniczyły w wykładzie z matematyki i informatyki w auli naszej Szkoły.

Wykład odbył się w ramach współpracy LO VII z Politechniką Wrocławską, a poprowadził go pracownik Politechniki Wrocławskiej dr Mariusz Olszewski. Tematy poruszane na wykładzie to: Dodawanie i mnożenie modulo n, Kongruencje, Algorytm Euklidesa oraz przykłady algorytmów szyfrujących: Szyfr Cezara, Prokokół Diffiego-Hellmana oraz Protokół ElGamala.

Prowadzący przygotował dla naszych uczniów materiały zawierające definicje, twierdzenia, własności itp. oraz zadania do rozwiązania. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali wykładu i aktywnie w nim uczestniczyli rozwiązując zadania przy tablicy.

Kolejne spotkanie w ramach współpracy z Politechniką Wrocławską zaplanowane jest na styczeń.

Edyta Bogdanowicz i Marta Drewniowska- koordynatorki projektu