We wtorek 20 września 2022 klasy: 1H i 4Hp pod opieką p. Edyty Bogdanowicz i p. Marty Drewniowskiej uczestniczyły w pokazach i wykładach w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki.

Na Politechnice Wrocławskiej uczniowie uczestniczyli w pokazach: Jak samodzielne roboty przemierzają świat, czyli o sekretach autonomii w robotyce oraz Więc chodź, pomaluj mój świat, rozwiązywali łamigłówki z członkami koła naukowego z matematyki w ramach Matematyki rekreacyjnej oraz obejrzeli prezentację KN OFF-ROAD/Projekt Scorpio- Łazik marsjański.

Na Uniwersytecie Wrocławskim uczestniczyli w wykładach przygotowanych przez pracowników Instytutu Informatyki: Silniki szachowe- kluczowe idee oraz Pagerank, czyli jak Google zbudował najlepszą wyszukiwarkę internetową.

Uczniowie byli zainteresowani tematami wykładów, a w czasie przerw mieli możliwość rozmowy ze studentami i pracownikami uczelni. Wielu z nich zamierza studiować kierunki ścisłe na Politechnice i Uniwersytecie Wrocławskim.

Czas spędzony na Festiwalu Nauki był owocny i bogaty w nowe doswiadczenia!