13 czerwca 2022 roku uczniowie klasy 3Hp pod opieką Pani Marty Drewniowskiej uczestniczyli w uroczystej gali kończącej projekt informatyczny: Wrocław Koduje 2.0 Liga Niezwykłych Umysłów.

Gala odbyła się w auli Politechniki Wrocławskiej, brały w niej udział zaproszone szkoły.

Uczniowie uczestniczyli w krótkim wykładzie „Kryptowaluty Co? Jak? Gdzie? Kiedy?”, który wygłosili Jacek Łuczak i Oskar Wyciślak z Bank New York Mellon.

W VI edycji projektu LNU nasza szkoła uplasowała się na czwartej pozycji. Jest to bardzo dobry wynik, biorąc pod uwagę fakt, że w projekcie tym uczestniczyło w tym roku ponad 100 szkół z aglomeracji wrocławskiej i ponad 600 szkół w całej Polsce.

Liga Niezwykłych Umysłów to internetowa platforma do nauki praktycznego podejścia do programowania. Platforma zawiera kursy języków programowania używanych w profesjonalnych zastosowaniach (C++, Java, SQL, Python). Każdy kurs podzielony jest na zagadnienia, a te z kolei na lekcje. Lekcje składają się z wiedzy teoretycznej przedstawionej w przystępny sposób oraz ćwiczeń polegających na rozwiązywaniu praktycznych problemów. W ten sposób użytkownik uczy się nie tylko zasad programowania, ale również analitycznego myślenia, kreatywnego podejścia do tematu, czytania dokumentacji ze zrozumieniem, konwersji zadania na model algorytmiczny.

Podczas gali uczniowie, którzy zdali egzaminy kompetencji z języków programowania takich jak: C++ , SQL i Python odebrali certyfikaty.

Gratuluję wszystkim uczniom, którzy pracowali na platformie LNU przez cały rok, a tym samym przyczynili się do wysokiej pozycji naszej szkoły w rankingu!

Marta Drewniowska- koordynator projektu w LO VII