10 czerwca 2022 roku klasa 3Hp pod opieką Pani Marty Drewniowskiej uczestniczyła w wydarzeniu PWr Challenge na Politechnice Wrocławskiej.

Challenge wyklady

W programie wydarzenia oprócz wykładów i pokazów z informatyki, fizyki, elektroniki oraz matematyki przygotowanych specjalnie dla uczniów naszej szkoły była także gra terenowa. W grze wzięły udział drużyny z 14 wrocławskich szkół średnich.

Drużyny miały 2,5 godziny na rozwiązanie 8 zadań. Każda drużyna otrzymała mapkę z zaznaczonym punktem startowym – pierwszym zadaniem. Kolejne 7 zadań wybierała już indywidualnie kierując się do zaznaczonych na mapce budynków. Gra zakończyła się o godzinie 12:30. Miejsce finału było ukryte w zagadce przy Zegarze Binarnym, który znajduje się na podwórzu budynku C-13.

Drużyna naszej Szkoły w składzie: Wojtek Orański - kapitan, Bartek Stefański, Antek Goles, Wojtek Kącki oraz Krzysiek Stanisławski wygrała grę terenową - zdobyła maksymalną ilość punktów w najkrótszym czasie.

Nagrodą było zwiedzanie superkomputera BEM we Wrocławskim Centrum Sieciowo-Komputerowym, które znajduje się w budynku D-21 na Politechnice Wrocławskiej.

Gra terenowa

Klaster BEM to magiczne miejsce, w którym krążą miliony danych z niewyobrażalną szybkością i mocą. Mało kto może pochwalić się zdjęciem z takiego wnętrza…

Uczniowie zajrzeli również do Studenckiej Strefy Kultury (budynek C-18) - jest to miejsce gdzie mogli odpocząć, uzupełnić energię w kawiarni lub stołówce oraz sprawdzić co przygotowali dla nich studenci z kół naukowych. Po kampusie przemieszczali się Polinką (dla większości był to pierwszy przejazd).

Czas spędzony na terenie Politechniki Wrocławskiej był owocny i bogaty w nowe doswiadczenia!

Marta Drewniowska - nauczycielka informatyki w klasie 3Hp.