Dnia 06.06.2022 roku na strzelnicy LOK i Bractwa Kurkowego przy ul. Skwierzyńskiej we Wrocławiu, miało miejsce uroczyste zakończenie kolejnej edycji

Międzyszkolnej Ligi Strzeleckiej Szkół Ponadgimnazjalnych i Ponadpodstawowych Dolnego Śląska w roku szkolnym 2021/2022.

Wszystkie zawody stały na bardzo wysokim poziomie, a drużyny były świetnie przygotowane. W ramach ligi, strzelano w dwóch konkurencjach:

• karabinek pneumatyczny w klasie „muszka-szczerbinka”
  • karabinek pneumatyczny w klasie „przeziernik”

Obie konkurencje podsumowano wspólnie. Szkoła nasza odniosła ogromny sukces.

W klasyfikacji indywidualnej chłopców, uczeń naszej szkoły Michał Pędzisz z kl. 3hp zajął IV miejsce i został wyróżniony medalem.

W klasyfikacji drużynowej, szkoła nasza stanęła na podium zdobywając III miejsce za co została wyróżniona pucharem.

W tym dniu odbyły się również Zawody Strzeleckie z broni palnej (kbk AK)

Szkołę naszą w tych zawodach reprezentowali uczniowie:

1. Zuzanna Charęza kl. 3a
  2. Jan Ruliński kl. 3a
  3. Maciej Uchmanowicz kl. 1a
  4. Michał Urbański kl. 1a
  5. Mateusz Warzocha kl. 1a
  6. Piotr Schabowicz kl. 1b2
  7. Polina Sots kl. 1d
  8. Hubert Drobczyński kl. 1g
  9. Bianka Gruszecka kl. 1i
  10. Zofia Suwała kl. 1i

W klasyfikacji indywidualnej uczeń Jan Ruliński zajął IV miejsce i został wyróżniony dyplomem, uczeń Piotr Schabowicz zajął VI miejsce i został wyróżniony dyplomem.

W klasyfikacji drużynowej, reprezentacja naszej szkoły zajęła bardzo wysokie IV miejsce i została wyróżniona dyplomem.

Regularne treningi i zaangażowanie młodzieży, pozwoliło na osiągnięcie tak znaczących sukcesów.

Dziękuję uczniom za poświęcony czas na systematyczne treningi. Życzę jeszcze większych sukcesów w przyszłych latach.

Do zobaczenia na treningach w przyszłym roku szkolnym.

Nauczyciel EDB
mgr inż. Jacek Szczepanik