W dniach 30.05-03.06.2022 grupa 45 uczniów z naszej szkoły uczestniczyła w wycieczce turystyczno-krajoznawczej pt. „3 stolice, 3 jaskinie”.

Celem podróży była Jaskinia Punkevni w Czechach, Jaskinie Postojna i Szkocjańska w Słowenii oraz Wiedeń, Lublana i Bratysława. Podczas 5 dni podróży uczniowie zapoznali się z dziejami geologicznymi odwiedzonych krajów, ich historią, kulturą oraz kuchnią. Uczestnicy mieli możliwość bezpośredniego stosowania języka obcego, podnoszenia świadomości bycia Europejczykiem, poznania dziedzictwa historycznego, kulturowego i walorów turystycznych odwiedzonych krajów, uczenia się tolerancji i otwartości na inne kultury i narody. Program dydaktyczny wycieczki został zrealizowany zgodnie z założeniami. Udział w wycieczce dostarczył wszystkim wielu miłych wrażeń i przeżyć oraz bardzo zintegrował uczestników.

Organizator wycieczki: Katarzyna Milewska Kierownik wycieczki: Piotr Szukiel Opiekunowie wycieczki: Dariusz Białas, Katarzyna Milewska, Ewa Nowak, Piotr Szukiel Zdjęcia: Jan Piotrowski, 2F