7 maja nasze Liceum zorganizowało dla uczniów przybyłych z Ukrainy wycieczkę na Ślężę. Zapraszamy do zapoznania się z relacją jednej z uczestniczek wycieczki:

Чудовим суботнім ранком ми вирушили в цікаву подорож до гори Слензи.

Веселощі почалися в автобусі де всі роздивлялись краєвидний Вроцлав та його околиці. Тільки-но вставивши з автобусу настрій наш дуже піднявся і все це тому що нас пригостили смачнюсінькимм польськими булочками. Тепла, солодка випічка одразу повсміхала всіх і ми рушили далі.

Дорогою нас запросили до краєзнавчого музею де ми побачили багато різних та цікавих експонатів які заворожували своїм історичним минулим.

І вже після музею ми вирушили назустріч пригодам! Звитими стежками нас зустрічала гора Сленза. Шлях виявився нелегким але був дуже гарним. Дерева закривали нас від яскравого сонечка, пташки співали свої пісні, а квіти які зустрічались на ходу ніби махали нам своїми пелюсточками. Уся пройдена дорога дійсно коштувала того щоб побачити мальовничий вид Слензи.

З гори відкривався неймовірний пейзаж на красуню-Польщу. Ліси та поля підморгували своїми зеленими оченятами, а блакитне небо приймало в свої величезні обійми горизонт.

Але, чесно кажучи, вид то не єдине заради чого ми всі так довго йшли. Усі погодяться, що їжа на природі це найсмачніше що ви коли-небудь їли! Багаття, піджарені ковбаски, хрусткий хліб та зефір на паличці, цього ми теж так довго чекали. Погоджуюсь, що звучить це дуже смішно, але в глибині душі кожен зі мною погодиться.

Дорога назад була легшою і дойдучи до автобусу всі були дуже зморені але дуже щасливі. Ми неймовірно вдячні Слензі за такий краєвид і дуже-дуже дякуємо працівникам нашого ліцею за змогу побачити велику красу Польщі. Цю подорож, гадаю, ми ніколи не забудемо бо вона дала нам змогу відчути рідне тепло в іншій країні.

Hambarashvili Tiia 1C

W cudowny sobotni poranek (7 maja) wybraliśmy się na ciekawą wycieczkę na Ślężę.

Zabawa zaczęła się już w autobusie - z zachwytem patrzyliśmy na piękny Wrocław i jego malownicze okolice. Od razu po wyjściu z autokaru bardzo ucieszyliśmy się, ponieważ zostaliśmy poczęstowani pysznymi polskimi bułeczkami. Ciepłe, słodkie wypieki natychmiast wywołały uśmiech na wszystkich twarzach i ruszyliśmy dalej.

Po drodze zostaliśmy zaproszeni do Muzeum Ślężańskiego w Sobótce. Tam zapoznaliśmy się z wieloma ciekawymi eksponatami, które urzekały swoją historyczną przeszłością.

Po wizycie w muzeum ruszyliśmy na spotkanie z prawdziwą przygodą! Góra Ślęża powitała nas krętymi leśnymi ścieżkami. Szlak okazał się niełatwy, ale piękny. Drzewa chroniły nas przed jasnym słońcem, ptaki śpiewały swoje pieśni, a kwiaty, które spotykaliśmy po drodze, zdawały się machać do nas płatkami. Cała okolica była naprawdę warta zobaczenia.

Na samej górze ukazał nam się niesamowity krajobraz pięknej Polski. Lasy i pola mrugały zielonymi oczami, a błękitne niebo obejmowało horyzont.

Ale szczerze mówiąc, widok nie jest jedynym powodem, dla którego wszyscy tak długo się trudzili marszem. Wszyscy zgodzą się, że posiłek na łonie natury to najsmaczniejsza rzecz pod słońcem. Ognisko, opiekane kiełbaski, chrupiące pieczywo i pianki na patyku… na to czekaliśmy tak długo.

Droga powrotna była łatwiejsza. A po dostaniu się do autobusu wszyscy byli bardzo zmęczeni, ale niesamowicie szczęśliwi. Jesteśmy ogromnie wdzięczni Ślęży za taki krajobraz i bardzo, bardzo wdzięczni pracownikom naszego Liceum za możliwość zobaczenia wspaniałego piękna Polski. Myślę, że nigdy nie zapomnimy tej podróży, ponieważ dała nam możliwość odczucia naszego rodzimego ciepła w innym kraju.

Tiia Hambarashvili 1C
w imieniu uczennic i uczniów z Ukrainy,
uczestników wycieczki na Ślężę.