Miło nam poinformować, że w czwartek, 7 kwietnia 2022 r. odwiedzili nas nauczyciele i uczniowie  z zaprzyjaźnionego z nam Vilniaus Pilaites Gimnazija  ze stolicy Litwy.

Ze szkołą tą współpracujemy od 6 lat. W tym czasie nasi uczniowie wraz z opiekunami wielokrotnie odwiedzali wileńską szkołę, a Litwini równie często gościli u nas. Tym razem litewscy goście "wpadli" do Wrocławia na krótko, jadąc do Pragi. Wrocławiem, jak zwykle, wszyscy byli zachwyceni i nie szczędzili nam pochwał za krótkie, lecz bardzo serdeczne przyjęcie.

Warto dodać, że w październiku minionego roku dyrektorzy obu szkół podpisali obustronna umowę o współpracy naukowo - kulturalnej oraz o wymianie młodzieży. Wierzymy, że współpraca ta będzie naprawdę twórcza i owocna!